Wycieczki trzydniowe

Częstochowa, Szlak Orlich Gniazd, Kraków, Wadowice 3 dni

Odwiedzimy częstochowski Klasztor na Jasnej Górze – najważniejsze sanktuarium maryjne w Polsce. Odkryjemy uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej: zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd i piękne formy skalne w Ojcowskim Parku Narodowym. Przemierzymy także historyczne centrum Krakowa, w tym dawną żydowską dzielnicę Kazimierz oraz zatrzymamy się w Wadowicach, rodzinnym mieście Karola Wojtyły, aby zwiedzić dom-muzeum Jana Pawła II.

Sandomierz, Kazimierz, Góry Świętokrzyskie 3 dni

Zwiedzimy Sandomierz, podziwiając jego piękne położenie, zabytki, przemierzając Podziemną Trasę Turystyczną a także spacerując urokliwym Wąwozem Królowej Jadwigi. Udamy się do Nałęczowa, gdzie odwiedzimy park zdrojowy i chatę-muzeum Stefana Żeromskiego oraz do Puław, w których będziemy mieli okazję gościć w Pałacu Czartoryskich. Zawitamy także do niezwykle malowniczego Kazimierza Dolnego. Czeka nas także zwiedzanie ruin potężnego Zamku Krzyżtopór oraz krótka wędrówka na szczyt Łysej Góry, podczas której zobaczymy charakterystyczne gołoborza. Wejdziemy również do Jaskini Raj, uznawanej za najpiękniejszą w Polsce.

Kotlina Kłodzka, Adrszpach, Zoo Safari 3 dni

Zwiedzimy zakamarki Twierdzy Kłodzkiej, „pobłądzimy” nieco w labiryncie Błędnych Skał i odwiedzimy legendarną Kaplicę Czaszek w Czermnej. Udamy się też do Dusznik Zdroju gdzie poznamy smak wód mineralnych i nauczymy się czerpać papier w Muzeum Papiernictwa. Zobaczymy „skalne miasto” – Adrszpach i odwiedzimy Zoo Safari, gdzie jadąc specjalnymi busami będziemy obserwować swobodnie poruszające się żyrafy, zebry, bawoły, antylopy oraz inne zwierzęta afrykańskie. Czeka nas również wizyta w najpiękniejszym uzdrowisku regionu – Polanicy Zdrój oraz w dawnej kopalni złota w Złotym Stoku.

Karkonosze 3 dni

Zdobędziemy dwie najbardziej znane góry w Karkonoszach – Szrenicę oraz Śnieżkę. Ułatwimy sobie nieco zadanie wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym w pobliże szczytu. W trakcie wędrówek będziemy podziwiali Wodospad Kamieńczyka, pięknie położone schronisko – Samotnię oraz XII wieczną drewnianą Świątynię Wang. Odwiedzimy także Zamek Chojnik i Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, a żeby poznać tajemnice Walonów wejdziemy do Chaty Walońskiej i przemierzymy Sztolnie Kowarskie.

Karkonosze i Praga 3 dni

Pobyt w Karkonoszach zaczniemy od zdobywania Zamku Chojnik. Zwiedzimy też Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Sztolnie Kowarskie, w których wydobywano rudy żelaza i uran. Czeka nas również wyjazd do Pragi, gdzie zachwycimy się atmosferą miasta i wspaniałymi zabytkami, m.in. Mostem Karola, Zamkiem Królewskim czy Katedrą Św. Wita. W trakcie wyjścia w góry wejdziemy na szczyt liczącej 1602 m.n.p.m Śnieżki, uprzyjemniając sobie wędrówkę wjazdem Miejską Kolejką Linową na Kopę. Schodząc będziemy podziwiać XII wieczny drewniany kościół – Świątynię Wang.

Szlak Piastowski 3 dni

W Poznaniu odwiedzimy Rogalowe Muzeum, gdzie poznamy tajniki wypieku Rogali Świętomarcińskich oraz nauczymy się poznańskiej gwary. O 12:00 czeka nas pokaz „trykających się” na wieży poznańskiego ratusza Koziołków. Udamy się też na Ostrów Lednicki, prawdopodobne miejsce Chrztu Polski. Przejedziemy kolejką wąskotorową ze Żnina do Biskupina – najbardziej znanego stanowiska archeologicznego w Polsce. Będziemy również w Kruszwicy, aby zobaczyć Mysią Wieżę i posłuchać legendy o Królu Popielu. Zawitamy także do Gniezna – pierwszej stolicy Polski, gdzie zwiedzimy monumentalną katedrę z bezcennymi relikwiami Św. Wojciecha i słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi oraz odwiedzimy Muzeum Początków Państwa Polskiego, w którym poznamy historię naszego kraju.

Trójmiasto i Toruń 3 dni

Poznamy gotycką zabudowę Torunia. Zobaczymy m.in. Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętych Janów, Kościół WNP, Kościół Św. Jakuba oraz Krzywą Wieżę. W Gdańsku przespacerujemy się starówką aby zobaczyć m.in. Długi Targ, Neptuna, Żuraw, a także piękną ul. Mariacką i Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Udamy się też na półwysep Westerplatte gdzie znajduje się monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża i wysłuchamy koncertu organowego w Oliwskiej Katedrze. W Gdyni wejdziemy na pokład Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy oraz do największego w Polsce akwarium, w którym zobaczymy wiele gatunków zwierząt z różnych rejonów świata. Na koniec przejedziemy do Sopotu aby przejść się po najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Warszawa 3 dni

Zobaczymy pięknie odbudowaną warszawską starówkę, przejdziemy ulicą Krakowskie Przedmieście, zobaczymy Pałac Prezydencki, gmach Opery Narodowej i Grób Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego. Odwiedzimy również Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Cmentarz Wojskowy na Powązkach, Łazienki Królewskie i wjedziemy na punkt widokowy położony na 30 piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Z kolei w Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie będziemy uczestniczyli w specjalnych lekcjach muzealnych.

Kraków, Wieliczka, Oświęcim 3 dni

W trakcie pobytu w Muzeum Pamięci Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu zobaczymy wystawę stałą oraz obiekty położone na terenie obozu macierzystego Auschwitz I oraz Auschwitz II-Birkenau. W Krakowie przemierzymy „Drogę Królewską”, zobaczymy Wawel, Kazimierz, Kościół na Skałce i panoramę miasta z Kopca Kościuszki. Ponadto odwiedzimy multimedialne muzeum „Muzeum Podziemia Rynku”. Będziemy także w zabytkowej Kopalni Soli w Wieliczce, którą zwiedzimy korzystając z trasy „turystycznej” lub „górniczej”.

Kraków i Zakopane 3 dni

W Krakowie przemierzymy „Drogę Królewską”: Barbakan Krakowski, Brama Floriańska, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki (wnętrze), Sukiennice, Grodzka, Kanonicza. Na Wawelu zwiedzimy Katedrę Królewską z kryptą i zobaczymy Dzwon Zygmunta. Ponadto odwiedzimy multimedialne „Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera”. W trakcie pobytu w Zakopanem wjedziemy kolejką na Gubałówkę, aby zobaczyć piękną panoramę na najwyższe polskie góry. Zwiedzimy też samo miasto, m.in. Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Kościół Św. Rodziny na Krupówkach, Wielka Krokiew. Czeka nas także wędrówka Doliną Kościeliska, w trakcie której wejdziemy do Jaskini Mroźnej oraz spacer szlakiem do Morskiego Oka.