Trójmiasto i Toruń 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
W drodze do Trójmiasta zatrzymamy się w Toruniu: w programie m.in. spacer po Bulwarze Filadelfijskim, Dom Mikołaja Kopernika, Katedra Świętych Janów, Kościół Św. Jakuba, Dwór Artusa, Krzywa Wieża. Będzie także okazja do spróbowania słynnych toruńskich pierników.
Alternatywnie zamiast wizyty w Toruniu możemy zatrzymać się w Malborku, żeby zwiedzić największy w Polsce zamek, średniowieczną gotycką twierdzę, siedzibę Zakonu Krzyżackiego.

DZIEŃ 2
Gdańska starówka: zwiedzimy Długi Targ, odwiedzimy Neptuna i spotkamy się z Panienką z Okienka. Przejdziemy nad Motławą, obok Żurawia, a także piękną ul. Mariacką, aby dotrzeć pod Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Następnie przejedziemy do Gdyni. Tam udamy się do największego w Polsce akwarium, w którym zobaczymy wiele gatunków zwierząt z różnych rejonów świata. Wizytę zakończymy zwiedzaniem jednego ze statków – muzeów: Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy.

DZIEŃ 3
Udamy się na półwysep Westerplatte, gdzie zobaczymy m.in. monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża. Następnie przejedziemy do Gdańska-Oliwy, gdzie zwiedzimy archikatedrę i usłyszymy jak grają jedne z największych organów w Polsce. Na koniec udamy się do Sopotu na relaksujący spacer promenadą i najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Cena

40 os. – 440 zł/os.
35 os. – 475 zł/os.
30 os. – 525 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »