Szlak Piastowski 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Po przyjeździe do Poznania odwiedzimy Rogalowe Muzeum, gdzie poznamy tajniki wypieku Rogali Świętomarcińskich oraz nauczymy się poznańskiej gwary. O 12:00 czeka nas pokaz „trykających się” na wieży Ratusza Koziołków – symbolu miasta. Następnie zwiedzanie: Stary Rynek, Zamek Królewski, Kościół Farny, Katedra z grobami m.in. Mieszka I i Bolesława Chrobrego. Potem przejazd i przeprawa promowa na Ostrów Lednicki, prawdopodobne miejsce Chrztu Polski.

DZIEŃ 2
Przejazd do Żnina, skąd wyruszymy kolejką wąskotorową w malowniczą trasę. Zatrzymamy się w Wenecji, gdzie zwiedzimy muzeum kolei, a następnie dojedziemy do Biskupina. W najbardziej znanym stanowisku archeologicznym w Polsce zobaczymy m.in. rekonstrukcję chat z epoki kamienia, osadę obronną kultury łużyckiej i tętniącą życiem wioskę wczesnopiastowską. W dalszej części dnia przejedziemy do Kruszwicy, aby zobaczyć Mysią Wieżę i posłuchać legendy o Królu Popielu.

DZIEŃ 3
Przejazd do Gniezna. W pierwszej stolicy Polski zwiedzimy monumentalną Katedrę z bezcennymi relikwiami Św. Wojciecha i słynnymi Drzwiami Gnieźnieńskimi. Następnie spacer przez Stare Miasto i wizyta w Muzeum Początków Państwa Polskiego, gdzie poznamy historię naszego kraju.

Cena

40 os. – 400 zł/os.
35 os. – 440 zł/os.
30 os. – 480 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »