Sandomierz, Kazimierz, Góry Świętokrzyskie 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Zwiedzanie Sandomierza: Bazylika Katedralna, Kościół Św. Jakuba, Zamek Królewski, Brama Opatowska, Dom Długosza, Ratusz Miejski. Następnie przemierzymy Podziemną Trasę Turystyczną. Przespacerujemy się również niezwykle urokliwym Wąwozem Królowej Jadwigi.

DZIEŃ 2
Wyjazd do Nałęczowa. Spacer po Parku Zdrojowym słynnego uzdrowiska oraz wizyta w chacie-muzeum Stefana Żeromskiego. Następnie przejazd do Puław, gdzie będziemy mieli okazję gościć w Pałacu Czartoryskich oraz w przylegających do rezydencji ogrodach. Później udamy się do malowniczego Kazimierza Dolnego. Zwiedzimy m.in. Kościół Farny, Kościół Św. Anny, Rynek z zabytkową studnią, Drewniane Jatki oraz dawną synagogę.

DZIEŃ 3
Przejazd i zwiedzanie ruin potężnego Zamku Krzyżtopór. Dalej dojazd w Góry Świętokrzyskie i krótka wędrówka na szczyt Łysej Góry, gdzie znajduje się najstarsze w Polsce sanktuarium z relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Po drodze zobaczymy gołoborza, czyli charakterystyczne dla Gór Świętokrzyskich rumowiska skalne. Następnie przejazd w okolice Chęcin, gdzie wejdziemy do Jaskini Raj, uznawanej za najpiękniejszą w Polsce.

Cena

40 os. – 440 zł/os.
35 os. – 475 zł/os.
30 os. – 510 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »