Praga i Morawski Kras 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Zaczniemy od zwiedzania Klasztoru na Strahovie. Następnie przejdziemy obok Lorety i Pałacu Szwarcenbergów, a punktualnie o 12:00 zobaczymy uroczystą zmianę warty przed Zamkiem Królewskim na Hradczanach . Będziemy również podziwiać zbudowaną z ogromnych rozmachem Katedrę Św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylikę Św. Jerzego czy Złotą Uliczkę z Wieżą Daliborką. Dalej przez Małą Stranę udamy się na Most Karola, najbardziej znany zabytek miasta. Prowadzi on na Stare Miasto. Tam zobaczymy Kościół Tyński oraz pokaz ruchomych figur słynnego zegaru astronomicznego Orloj, który przylega do jednej z fasad Ratusza.

DZIEŃ 2
Rozpoczniemy od spaceru po żydowskiej dzielnicy Józefów. Odwiedzimy m.in. Synagogę Staronową z XIII wieku – najstarszą czynną w Europie. Następnie przejdziemy obok pomnika Franza Kafki i piękną ulicą Celetną dojdziemy do Bramy Prochowej, przy której stoi Miejski Dom Reprezentacyjny. W dalszej części dnia przejdziemy się przez Vaclavske Namesti – Plac Wacława, który był miejscem historycznych wydarzeń, m.in. Aksamitnej Rewolucji, która doprowadziła do transformacji ustrojowej w Czechosłowacji. Zajrzymy też do bogato dekorowanych pasaży, będziemy podziwiać gmach Teatru Narodowego i niebanalną architekturę Tańczącego Domku.

DZIEŃ 3
Przejedziemy do Morawskiego Krasu. Zwiedzimy Jaskinię Punkevni płynąc łodzią wśród krasowych formacji. Będziemy też podziwiać niezwykłą przepaść Macocha – najgłębszy lej krasowy w Czechach, sięgający niemal 140 metrów. W programie również przejazd kolejką gondolową i spacer pięknym szlakiem turystycznym.

Cena

40 os. – 490 zł/os.
35 os. – 525 zł/os.
30 os. – 565 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x śniadanie, transport komfortowym autokarem wyposażonym w toaletę, DVD i klimatyzację, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


| »