Kraków, Wieliczka, Oświęcim 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Na początku udamy się do Oświęcimia. Zwiedzimy wystawę stałą oraz obiekty położone na terenie obozu macierzystego Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau, m.in. symbol obozu – słynną bramę wejściową. W Krakowie rozpoczniemy od przejścia tzw. „Drogi Królewskiej”: Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki. Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczą dojdziemy na Wawel: Zamek Królewski, Katedra, krypta z grobami wybitnych Polaków, Dzwon Zygmunta.

DZIEŃ 2
Kopalnię w Wieliczce zwiedzimy korzystając z tras: „turystycznej”, „górniczej” lub specjalnych, przygotowanych dla grup szkolnych w danym wieku. Po powrocie do Krakowa przywitamy się ze Smokiem Wawelskim, a później zatrzymamy pod „Oknem Papieskim”. Czas na zjedzenie obiadu na Rynku. Potem zwiedzimy dzieciniec Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum „Podziemia Rynku”.

DZIEŃ 3
Przejazd do dzielnicy Kazimierz: zabytkowe synagogi oraz tradycje i obyczaje Żydów. Odwiedzimy Kościół na Skałce z grobami m.in. S. Wyspiańskiego i Cz. Miłosza. Przekroczymy Wisłę i dojdziemy do Muzeum „Fabryka Schindlera”, w którym poznamy bliżej losy krakowskich Żydów w okresie II Wojny Światowej. Na koniec przejedziemy na Kopiec Kościuszki by podziwiać panoramę miasta.

Cena

40 os. – 385 zł/os.
35 os. – 410 zł/os.
30 os. – 440 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »