Kotlina Kłodzka, Adrszpach, Zoo Safari 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Wycieczkę zaczniemy od wizyty w Kłodzku. Zobaczymy kamienny gotycki most, urokliwą starówkę miasta oraz zwiedzimy zakamarki Twierdzy Kłodzkiej. Następnie „pobłądzimy” nieco w labiryncie Błędnych Skał. Odwiedzimy też legendarną Kaplicę Czaszek w Czermnej. Na koniec udamy się do Dusznik Zdroju – poznamy specyficzny smak wód mineralnych, przespacerujemy się alejami Parku Zdrojowego i wejdziemy do Dworku Chopina.

DZIEŃ 2
Podziwiać będziemy jedno z najpiękniejszych „skalnych miast” w Europie – Adrszpach. Pospacerujemy otoczeni pięknymi formami skalnymi zbudowanymi prze naturę z piaskowca. Część skał przypomina konkretne formy np. dzban, ząb czy głowę. Następnie odwiedzimy największe Zoo Safari w regionie, znajdujące się w czeskiej miejscowości Dvur Kralove. Jadąc specjalnymi busami będziemy obserwować swobodnie poruszające się żyrafy, zebry, bawoły, antylopy oraz inne zwierzęta afrykańskie.

DZIEŃ 3
Odwiedzimy Muzeum Papiernictwa w Dusznikach Zdroju, gdzie zobaczymy jak dawniej czerpało się papier, a nawet własnoręcznie go wyprodukujemy. Później zatrzymamy się w najpiękniejszym uzdrowisku regionu – Polanicy Zdrój. Zobaczymy panoramę z punktu widokowego, a na chętnych czekać będzie letni tor saneczkowy. Na koniec udamy się do dawnej kopalni złota w Złotym Stoku. Przejdziemy podziemną trasą turystyczną, przeżyjemy spotkanie z gnomem, a z kopalni wyjedziemy specjalnym Pomarańczowym Tramwajem.

Cena

40 os. – 370 zł/os.
35 os. – 395 zł/os.
30 os. – 420 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »