Karkonosze i Praga 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Pobyt w Karkonoszach zaczniemy od zdobywania Zamku Chojnik. Ze szczytu dawnej twierdzy jak i podczas spaceru rozciągają się piękne widoki na okoliczne tereny. Następnie przejedziemy do miejscowości Kowary. Zwiedzimy Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Sztolnie Kowarskie, gdzie już w XII wieku Walonowie wydobywali rudy żelaza i inne cenne kruszce. Poznamy też tajemnice związane z wydobyciem uranu w Polsce przez Związek Radziecki.

DZIEŃ 2
Wyjazd do Pragi. Stolica Czech to jedno z najpiękniejszych miast w całej Europie, pięknie położone i posiadające mnóstwo zabytków. Zobaczymy m.in: Klasztor na Strahowie, Hradczany – Katedrę Św. Wita, Zamek Królewski, Loretę, Most Karola, Stare Miasto i zegar Orloj, Vaclavskie Namesti, Dom Miejski i ulicę Celetna. Poznamy też specyficzne czeskie poczucie humoru, uwidaczniające się w niebanalnych rzeźbach Davida Černego…

DZIEŃ 3
Wjazd Miejską Kolejką Linową na Kopę. Dalej czeka nas spacer na szczyt najwyższego wzniesienia Karkonoszy, czyli liczącej 1602 m.n.p.m. Śnieżki. Spędzimy nieco czasu w obserwatorium na szczycie, a następnie zaczniemy zejście do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się przy Samotni, jednym z najpiękniej położonych w Polsce schronisk górskich. Po zejściu do miasta odwiedzimy jeszcze XII wieczną Świątynię Wang.

Cena

40 os. – 435 zł/os.
35 os. – 465 zł/os.
30 os. – 500 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »