Karkonosze 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Przyjazd do Szklarskiej Poręby i wjazd wyciągiem krzesełkowym na Szrenicę, która jest jednym z najbardziej malowniczych wzniesień w Karkoszach. Dalej udamy się na spacer w stronę najwyższego w polskich Sudetach, mierzącego 27 metrów Wodospadu Kamieńczyka. Następnie odwiedzimy Chatę Walońską, gdzie weźmiemy udział w zdobywaniu I Stopnia Wtajemniczenia Walońskiego.

DZIEŃ 2
Dzień zaczniemy od zdobywania Zamku Chojnik. Ze szczytu dawnej twierdzy rozciągają się piękne widoki na okoliczne tereny. Następnie przejedziemy do miejscowości Kowary by odwiedzić Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska. Zobaczymy pieczołowicie odwzorowane atrakcje regionu, m.in. Zamek Książ, czy… Górę Śnieżkę. Dalej udamy się do tajemniczych Sztolni Kowarskich, gdzie już 900 lat temu wydobywano rudy żelaza. Poznamy też historię wydobywania rud uranu w Polsce.

DZIEŃ 3
Wjazd Miejską Kolejką Linową na Kopę. Dalej czeka nas spacer na szczyt najwyższego wzniesienia Karkonoszy, czyli liczącej 1602 m.n.p.m. Śnieżki. Spędzimy nieco czasu w obserwatorium na szczycie, a następnie zaczniemy zejście do centrum Karpacza. Po drodze zatrzymamy się przy Samotni, jednym z najpiękniej położonych w Polsce schronisk górskich. Po zejściu do miasta odwiedzimy jeszcze XII wieczną Świątynię Wang.

Cena

40 os. – 400 zł/os.
35 os. – 425 zł/os.
30 os. – 460 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« | »