Częstochowa, Szlak Orlich Gniazd, Kraków, Wadowice 3 dni


Opis wycieczki

DZIEŃ 1
Rozpoczniemy od wizyty w Częstochowie, gdzie odwiedzimy najważniejsze sanktuarium maryjne w Polsce, do którego co roku udaje się ponad 3,5 miliona pielgrzymów. Następnie zwiedzimy zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd: Bobolice, Ogrodzieniec, Pieskowa Skała. Później czeka nas spacer po Ojcowskim Parku Narodowym. Zobaczymy piękne formy wapienne, m.in. Maczugę Herkulesa, a także wejdziemy do Jaskini Ciemnej.

DZIEŃ 2
Zwiedzanie Krakowa zaczniemy od przejścia tzw. „Drogi Królewskiej”: Barbakan, Brama Floriańska, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki (wnętrze). Dalej ulicą Grodzką i Kanoniczą dojdziemy na Wawel: Zamek Królewski, katedra, krypta z grobami wybitnych Polaków, Dzwon Zygmunta. Przywitamy się też ze Smokiem Wawelskim i zatrzymamy pod „Oknem Papieskim”. Potem zwiedzimy dzieciniec Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Muzeum „Podziemia Rynku”.

DZIEŃ 3
Przejazd do dzielnicy Kazimierz: zabytkowe synagogi oraz tradycje i obyczaje Żydów. Odwiedzimy Kościół na Skałce z grobami m.in. S. Wyspiańskiego i Cz. Miłosza. Przekroczymy Wisłę i dojdziemy do Muzeum „Fabryka Schindlera”, w którym poznamy bliżej losy krakowskich Żydów w okresie II Wojny Światowej. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Wadowicach, rodzinnym mieście Karola Wojtyły, aby zwiedzić dom-muzeum Jana Pawła II.

Cena

40 os. – 385 zł/os.
35 os. – 410 zł/os.
30 os. – 440 zł/os.

Cena obejmuje: 2x nocleg w pokojach 2-5 os., 2x kolacja, 2x śniadanie, transport autokarem klasy LUX, opłaty drogowe i parkingowe, bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opiekę pilota, usługi przewodników lokalnych, ubezpieczenie NNW i KL, bezpłatny udział opiekuna na każde 15 os.

Uwaga! Z chęcią zorganizujemy wycieczkę dla mniejszej lub większej ilości osób, również dla grup spoza Opola. W celu wyceny takiego wyjazdu prosimy o kontakt (biuro@mundo.pl).

Galeria


« |