Wycieczki zagraniczne

Bieszczady i Lwów 5 dni

W trakcie przejazdu w Bieszczady zatrzymamy się w Sanoku, aby zobaczyć największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Odwiedzimy także Polańczyk i Solinę, gdzie będziemy podziwiać największą w Polsce zaporę. Podczas wycieczki do Lwowa poznamy największe zabytki tego miasta m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich, Kamienicę Sobieskich, Pomnik Adama Mickiewicza, Katedrę Ormiańską, gmach i wnętrza Opery Lwowskiej. Oczywiście czekają na nas także górskie wędrówki pięknymi bieszczadzkimi szlakami. Polecamy trasę wiodącą przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wejście na Tarnicę – najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad.

Karkonosze i Praga 3 dni

Pobyt w Karkonoszach zaczniemy od zdobywania Zamku Chojnik. Zwiedzimy też Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Sztolnie Kowarskie, w których wydobywano rudy żelaza i uran. Czeka nas również wyjazd do Pragi, gdzie zachwycimy się atmosferą miasta i wspaniałymi zabytkami, m.in. Mostem Karola, Zamkiem Królewskim czy Katedrą Św. Wita. W trakcie wyjścia w góry wejdziemy na szczyt liczącej 1602 m.n.p.m Śnieżki, uprzyjemniając sobie wędrówkę wjazdem Miejską Kolejką Linową na Kopę. Schodząc będziemy podziwiać XII wieczny drewniany kościół – Świątynię Wang.

Praga 1 dzień

Zaczniemy od zwiedzania Klasztoru na Strahovie. Następnie Loreta, Pałac Szwarcenbergów i Hradczany – uroczysta zmiana warty przez Zamkiem Królewskim, Katedra Św. Wita. Dalej przez Małą Stranę udamy się na Most Karola prowadzący na Stare Miasto. Zobaczymy pokaz ruchomych figur słynnego zegaru Orloj, Ratusz i Kościół Tyński. Po czasie wolnym spacer przez Vaclavskie Namesti i obok Muzeum Narodowego.

Praga 2 dni

Zaczniemy od zwiedzania Klasztoru na Strahovie. Następnie Loreta, Pałac Szwarcenbergów i Hradczany – uroczysta zmiana warty przez Zamkiem Królewskim, Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką. Dalej przez Małą Stranę udamy się na Most Karola prowadzący na Stare Miasto. Zobaczymy pokaz ruchomych figur słynnego zegaru Orloj, Ratusz, Kościół Tyński. Czeka nas też spacer po dawnej żydowskiej dzielnicy Józefów, gdzie odwiedzimy m.in. XIII wieczną Synagogę Staronową oraz przejście piękną ulicą Celetną do Bramy Prochowej, Miejskiego Domu Reprezentacyjnego i dalej na Plac Wacława, odwiedzając bogato dekorowane pasaże. Zobaczymy także gmach Teatru Narodowego i niebanalną architekturę Tańczącego Domku.

Praga i Morawski Kras 3 dni

Zaczniemy od zwiedzania Klasztoru na Strahovie. Następnie Hradczany – uroczysta zmiana warty przez Zamkiem Królewskim, Katedra św. Wita, Stary Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego, Złota Uliczka z Wieżą Daliborką. Dalej przez Małą Stranę udamy się na Most Karola prowadzący na Stare Miasto. Zobaczymy pokaz ruchomych figur słynnego zegaru Orloj, Ratusz, Kościół Tyński. Czeka nas też spacer po dawnej żydowskiej dzielnicy Józefów, gdzie odwiedzimy m.in. XIII wieczną Synagogę Staronową oraz przejście piękną ulicą Celetną do Bramy Prochowej, Miejskiego Domu Reprezentacyjnego i dalej na Plac Wacława, odwiedzając bogato dekorowane pasaże. Zobaczymy także gmach Teatru Narodowego i niebanalną architekturę Tańczącego Domku. Udamy się także na zwiedzanie Morawskiego Krasu, którego największą atrakcją jest Jaskinia Punkevni oraz Przepaść Macocha, sięgająca niemal 140 metrów.