Morze

Trójmiasto 2 dni

W Gdańsku przespacerujemy się starówką i zobaczymy m.in. Długi Targ, Neptuna, Żuraw, a także piękną ul. Mariacką i Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Udamy się też na półwysep Westerplatte gdzie znajduje się monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża. Drugiego dnia zawitamy do Gdyni, w której wejdziemy na pokład Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy oraz do największego w Polsce akwarium, w którym zobaczymy wiele gatunków zwierząt z różnych rejonów świata. Na koniec przejedziemy do Sopotu aby przejść się po najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Trójmiasto i Toruń 3 dni

Poznamy gotycką zabudowę Torunia. Zobaczymy m.in. Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętych Janów, Kościół WNP, Kościół Św. Jakuba oraz Krzywą Wieżę. W Gdańsku przespacerujemy się starówką aby zobaczyć m.in. Długi Targ, Neptuna, Żuraw, a także piękną ul. Mariacką i Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Udamy się też na półwysep Westerplatte gdzie znajduje się monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża i wysłuchamy koncertu organowego w Oliwskiej Katedrze. W Gdyni wejdziemy na pokład Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy oraz do największego w Polsce akwarium, w którym zobaczymy wiele gatunków zwierząt z różnych rejonów świata. Na koniec przejedziemy do Sopotu aby przejść się po najdłuższym drewnianym molo w Europie.

Warmia i Mazury 4 dni

We Fromborku zwiedzimy wzgórze katedralne, obejrzymy projekcję w planetarium i wejdziemy do Muzeum Kopernika. Udamy się też do Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim i Gierłoży, gdzie zwiedzimy Wilczy Szaniec – kwaterę Adolfa Hitlera. Z kolei w sanktuarium w Świętej Lipce wysłuchamy prezentacji organowej a w Giżycku przejdziemy jedynym w Polsce obrotowym mostem i zwiedzimy XIX wieczną Twierdzę Boyen. Zrelaksujemy się w trakcie rejsu statkiem po Śniardwach – największym jeziorze w Polsce oraz podczas spływu kajokowego po rzece Krutyni tradycyjnymi mazurskimi łodziami. Zawitamy także do Olsztyna, gdzie zwiedzimy m.in. Zamek Kapituły Warmińskiej, którego zarządcą był Mikołaj Kopernik i w okolice miejscowości Stębark, gdzie miała miejsce słynna bitwa pod Grunwaldem.

Trójmiasto, Toruń, Malbork 5 dni

Zwiedzając zabytkowe centrum Torunia zobaczymy m.in. Dom Mikołaja Kopernika, Katedrę Świętych Janów, Kościół WNP, Kościół Św. Jakuba oraz Krzywą Wieżę. W Gdańsku przespacerujemy się starówką aby zobaczyć m.in. Długi Targ, Neptuna, Żuraw, a także piękną ul. Mariacką i Bazylikę Wniebowzięcia NMP – największą na świecie średniowieczną ceglaną świątynię. Udamy się też na półwysep Westerplatte gdzie znajduje się monumentalny Pomnik Obrońców Wybrzeża i wysłuchamy koncertu organowego w Oliwskiej Katedrze. W Gdyni wejdziemy na pokład Daru Pomorza lub ORP Błyskawicy oraz odwiedzimy Centrum Nauki Eksperyment, gdzie w przystępny sposób poznamy prawa zachodzące w przyrodzie. Będzie też czas na spacer drewnianym molo w Sopocie – najdłuższym w Europie oraz pobyt i zabawę na plaży.