Wycieczki krajowe

Częstochowa, Szlak Orlich Gniazd, Kraków, Wadowice 3 dni

Odwiedzimy częstochowski Klasztor na Jasnej Górze – najważniejsze sanktuarium maryjne w Polsce. Odkryjemy uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej: zamki znajdujące się na Szlaku Orlich Gniazd i piękne formy skalne w Ojcowskim Parku Narodowym. Przemierzymy także historyczne centrum Krakowa, w tym dawną żydowską dzielnicę Kazimierz oraz zatrzymamy się w Wadowicach, rodzinnym mieście Karola Wojtyły, aby zwiedzić dom-muzeum Jana Pawła II.

Wrocław 1 dzień – wariant 1

Odwiedzimy Afrykarium, w którym prezentowane są zwierzęta żyjące w środowisku wodnym Afryki. Szczególne wrażenie robi przejście 18 metrowym oszklonym tunelem. Następnie zwiedzanie Wrocławia szlakiem krasnali: Katedra Wrocławska, Kościół Św. Krzyża, Brama Kluskowa, Rynek Starego Miasta, kamienice Jaś i Małgosia, uliczka Jatki, kościół Św. Elżbiety. Na koniec wjazd na najwyżej położony punkt widokowy w Polsce – 49 piętro wieżowca Sky Tower.

Bieszczady i Lwów 5 dni

W trakcie przejazdu w Bieszczady zatrzymamy się w Sanoku, aby zobaczyć największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Odwiedzimy także Polańczyk i Solinę, gdzie będziemy podziwiać największą w Polsce zaporę. Podczas wycieczki do Lwowa poznamy największe zabytki tego miasta m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich, Kamienicę Sobieskich, Pomnik Adama Mickiewicza, Katedrę Ormiańską, gmach i wnętrza Opery Lwowskiej. Oczywiście czekają na nas także górskie wędrówki pięknymi bieszczadzkimi szlakami. Polecamy trasę wiodącą przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wejście na Tarnicę – najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad.

Wrocław 1 dzień – wariant 2

W centrum doświadczeń Humanitarium dzięki interaktywnym eksponatom dzieci mogą zaznajomić się z naukami ścisłymi oraz poznać tajniki funkcjonowania ludzkiego ciała. Do wyboru warsztaty adresowane do grup szkolnych w różnym wieku. W programie również zwiedzanie ogrodów botanicznych, muzeum przyrodniczego oraz spacer z przewodnikiem szlakiem wrocławskich krasnali. Na trasie m.in. Katedra, Kościół Św. Krzyża, Brama Kluskowa, Rynek Starego Miasta.

Sandomierz, Kazimierz, Góry Świętokrzyskie 3 dni

Zwiedzimy Sandomierz, podziwiając jego piękne położenie, zabytki, przemierzając Podziemną Trasę Turystyczną a także spacerując urokliwym Wąwozem Królowej Jadwigi. Udamy się do Nałęczowa, gdzie odwiedzimy park zdrojowy i chatę-muzeum Stefana Żeromskiego oraz do Puław, w których będziemy mieli okazję gościć w Pałacu Czartoryskich. Zawitamy także do niezwykle malowniczego Kazimierza Dolnego. Czeka nas także zwiedzanie ruin potężnego Zamku Krzyżtopór oraz krótka wędrówka na szczyt Łysej Góry, podczas której zobaczymy charakterystyczne gołoborza. Wejdziemy również do Jaskini Raj, uznawanej za najpiękniejszą w Polsce.

Bolesławiec i Jawor 1 dzień

Podczas wycieczki udamy się do Bolesławca – polskiej stolicy ceramiki. Odwiedzimy tam muzeum, w którym podczas warsztatów dzieci samodzielnie będą mogły ulepić a następnie pomalować prawdziwe ceramiczne naczynia. W programie także zwiedzanie manufaktury z przewodnikiem. W drodze powrotnej zatrzymamy się w Jaworze by zobaczyć Kościół Pokoju – największą drewnianą barokową świątynię na świecie.

Kotlina Kłodzka 1 dzień – wariant 2

Zwiedzanie Dusznik Zdroju: Pijalnia Wód Mineralnych, Park Zdrojowy, Dworek Chopina oraz Muzeum Papiernictwa, gdzie dowiemy się jak dawniej wytwarzano papier. Następnie przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych i wejście na Szczeliniec Wielki. W trakcie wspinaczki zobaczymy skały o fantazyjnych kształtach podobnych do ludzi i zwierząt. Na koniec spacer podziemną trasą turystyczną w dawnej kopalni złota w Złotym Stoku.

Ziemia Wałbrzyska 1 dzień

Zwiedzanie Zamku Książ – jednego z największych kompleksów pałacowo-zamkowych w Polsce. Polecamy trasę „Od Piastów do tajemnic II Wojny Światowej”. Następnie wizyta w Explora Park w Wałbrzychu. Poprzez proste praktyczne doświadczenia można przekonać się, że nauka i technika jest częścią naszego otoczenia, a nie tylko teorią z książek. W drodze powrotnej Kościół Pokoju w Świdnicy – największa drewniana barokowa świątynia na świecie.

Srebrna Góra, Walim, Góry Sowie 1 dzień

Zobaczymy największą górską warownię w Europie – Twierdzę Srebrna Góra. Usłyszymy jak strzela prawdziwa armata oraz broń palna z XVIII wieku. Zwiedzanie obiektu odbywa się w asyście żołnierza z epoki. Następnie wejście na mierzącą 1015 m.n.p.m. Wielką Sowę i znajdującą się na szczycie góry wieżę widokową. Dalej zwiedzanie Sztolni Walimskich będących częścią owianego mgłą tajemnicy kompleksu „Riese” z II Wojny Światowej.

Beskid Śląski 1 dzień

Pokaz lotów ptaków drapieżnych w Leśnym Parku Niespodzianek. Możliwość karmienia udomowionych saren, muflonów, alpak. Przejazd do Ośrodka Edukacji Ekologicznej, przybliżenie flory i fauny Beskidów za pomocą interaktywnej ekspozycji. Wizyta w Chacie Kawuloka w Istebnej, prezentacja gry tradycyjnych instrumentów, opowieści o dawnych zwyczajach mieszkańców regionu. Koniaków – największa koronka na świecie. Spacer po Wiśle: skocznia narciarska, deptak, trofea Adama Małysza.