Góry

Bieszczady i Lwów 5 dni

W trakcie przejazdu w Bieszczady zatrzymamy się w Sanoku, aby zobaczyć największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Odwiedzimy także Polańczyk i Solinę, gdzie będziemy podziwiać największą w Polsce zaporę. Podczas wycieczki do Lwowa poznamy największe zabytki tego miasta m.in. Cmentarz Orląt Lwowskich, Kamienicę Sobieskich, Pomnik Adama Mickiewicza, Katedrę Ormiańską, gmach i wnętrza Opery Lwowskiej. Oczywiście czekają na nas także górskie wędrówki pięknymi bieszczadzkimi szlakami. Polecamy trasę wiodącą przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wejście na Tarnicę – najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad.

Sandomierz, Kazimierz, Góry Świętokrzyskie 3 dni

Zwiedzimy Sandomierz, podziwiając jego piękne położenie, zabytki, przemierzając Podziemną Trasę Turystyczną a także spacerując urokliwym Wąwozem Królowej Jadwigi. Udamy się do Nałęczowa, gdzie odwiedzimy park zdrojowy i chatę-muzeum Stefana Żeromskiego oraz do Puław, w których będziemy mieli okazję gościć w Pałacu Czartoryskich. Zawitamy także do niezwykle malowniczego Kazimierza Dolnego. Czeka nas także zwiedzanie ruin potężnego Zamku Krzyżtopór oraz krótka wędrówka na szczyt Łysej Góry, podczas której zobaczymy charakterystyczne gołoborza. Wejdziemy również do Jaskini Raj, uznawanej za najpiękniejszą w Polsce.

Beskid Śląski 2 dni

Będziemy świadkami pokazu lotów ptaków drapieżnych w Leśnym Parku Niespodzianek w Ustroniu. Wjedziemy kolejką linową na Czantorię aby podziwiać piękne widoki na okoliczne tereny. Odwiedzimy Ośrodek Edukacji Ekologicznej, gdzie z pomocą przewodnika i multimedialnej ekspozycji poznamy florę i faunę Beskidów. Czeka nas również spotkanie z tradycjami regionu w Chacie Kawuloka i podziwianie największej koronki na świecie w Koniakowie. Zawitamy też do Wisły aby zobaczyć skocznie narciarskie oraz trofea zdobyte przez Adama Małysza.

Zakopane 2 dni

W trakcie pobytu w stolicy polskich Tatr wjedziemy kolejką na Gubałówkę, aby zobaczyć piękną panoramę na najwyższe polskie góry. Zwiedzimy też samo miasto, m.in. Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Kościół Św. Rodziny na Krupówkach, Wielka Krokiew. Czeka nas także wędrówka jednym malowniczych a jednocześnie bezpiecznych szlaków górskich. Do wyboru wycieczka nad Morskie Oko – po drodze zobaczymy wodospad Wodogrzmoty Mickiewicza i piękne widoki na tatrzańskie szczyty lub Dolina Kościeliska – jedna z najpiękniejszych w polskich górach. W trakcie tej wędrówki wejdziemy do Jaskini Mroźnej, a na odpoczynek zatrzymamy się w schronisku na Hali Ornak.

Pieniny 2 dni

Odwiedzimy Niedzicę, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położony Zamek Dunajec. Będziemy też płynąć statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i przespacerujemy się Wąwozem Homole – jednym z najpiękniejszych w Polsce. Podczas górskiej wędrówki zdobędziemy Trzy Korony – najwyższą górę w Pieninach. Ponadto czeka nas spływ Dunajcem – jedna z największych atrakcji w tej części Polski, której tradycja sięga aż 1832 roku.

Karkonosze 3 dni

Zdobędziemy dwie najbardziej znane góry w Karkonoszach – Szrenicę oraz Śnieżkę. Ułatwimy sobie nieco zadanie wjeżdżając wyciągiem krzesełkowym w pobliże szczytu. W trakcie wędrówek będziemy podziwiali Wodospad Kamieńczyka, pięknie położone schronisko – Samotnię oraz XII wieczną drewnianą Świątynię Wang. Odwiedzimy także Zamek Chojnik i Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska, a żeby poznać tajemnice Walonów wejdziemy do Chaty Walońskiej i przemierzymy Sztolnie Kowarskie.

Karkonosze i Praga 3 dni

Pobyt w Karkonoszach zaczniemy od zdobywania Zamku Chojnik. Zwiedzimy też Park Miniatur Zabytków Dolnego Śląska oraz Sztolnie Kowarskie, w których wydobywano rudy żelaza i uran. Czeka nas również wyjazd do Pragi, gdzie zachwycimy się atmosferą miasta i wspaniałymi zabytkami, m.in. Mostem Karola, Zamkiem Królewskim czy Katedrą Św. Wita. W trakcie wyjścia w góry wejdziemy na szczyt liczącej 1602 m.n.p.m Śnieżki, uprzyjemniając sobie wędrówkę wjazdem Miejską Kolejką Linową na Kopę. Schodząc będziemy podziwiać XII wieczny drewniany kościół – Świątynię Wang.

Kraków i Zakopane 3 dni

W Krakowie przemierzymy „Drogę Królewską”: Barbakan Krakowski, Brama Floriańska, Rynek Starego Miasta, Kościół Mariacki (wnętrze), Sukiennice, Grodzka, Kanonicza. Na Wawelu zwiedzimy Katedrę Królewską z kryptą i zobaczymy Dzwon Zygmunta. Ponadto odwiedzimy multimedialne „Muzeum Fabryka Emalia Oskara Schindlera”. W trakcie pobytu w Zakopanem wjedziemy kolejką na Gubałówkę, aby zobaczyć piękną panoramę na najwyższe polskie góry. Zwiedzimy też samo miasto, m.in. Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Kościół Św. Rodziny na Krupówkach, Wielka Krokiew. Czeka nas także wędrówka Doliną Kościeliska, w trakcie której wejdziemy do Jaskini Mroźnej oraz spacer szlakiem do Morskiego Oka.

Zakopane, Pieniny 3 dni

W Zakopanem wjedziemy kolejką na Gubałówkę, aby zobaczyć piękną panoramę Tatr. Zwiedzimy też samo miasto, m.in. Cmentarz na Pęksowym Brzysku, Kościół Św. Rodziny na Krupówkach, Wielka Krokiew. Z kolei w Pieninach czeka nas wędrówka na najwyższy szczyt regionu – Trzy Korony. Wielką atrakcją jest też spływ Dunajcem, którego tradycja sięga aż 1832 roku. Odwiedzimy również Niedzicę, gdzie znajduje się niezwykle malowniczo położony Zamek Dunajec. Będziemy płynąć statkiem po Jeziorze Czorsztyńskim i przespacerujemy się Wąwozem Homole – jednym z najpiękniejszych w Polsce.

Bieszczady 4 dni

W trakcie przejazdu w Bieszczady zatrzymamy się w Sanoku, aby zobaczyć największą na świecie galerię prac Zdzisława Beksińskiego. Odwiedzimy także Polańczyk i Solinę, gdzie będziemy podziwiać największą w Polsce zaporę. Oczywiście czekają na nas także górskie wędrówki pięknymi bieszczadzkimi szlakami. Polecamy trasę wiodącą przez Smerek i Połoninę Wetlińską oraz wejście na Tarnicę – najwyższy szczyt polskiej części Bieszczad.